Wiadomości

Ostrów Wielkopolski: Młodzi mężczyźni skatowali na śmierć bezdomnego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

12 października dyżurny ostrowskiej komendy został powiadomiony o zgonie mężczyzny na terenie pustostanu. Mężczyzną okazał się być 60-latek prowadzący bezdomny tryb życia. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch 18-latków podejrzewanych o zabójstwo mężczyzny.

“12 października dyżurny został powiadomiony o zgonie mężczyzny na terenie jednego z pustostanów. Natychmiast pod wskazany adres pojechali policjanci. Na miejscu pracował prokurator, policjanci kryminalni oraz specjaliści z zakresu kryminalistyki. Lekarz pogotowia, który także przyjechał na miejsce, potwierdził zgon. Funkcjonariusze ustalili, że denatem był 60-letni bezdomny” – informuje Malgorzata Michaś z Wielkopolskiej Policji.

“Zarzut zabójstwa postawiono dwóm 18–latkom, którzy przyznali się do winy” – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. – “Spowodowali uszkodzenia ciała, które doprowadziły do śmierci mężczyzny. Kopali go, bili rękami, drewnianym kołkiem i butelką” – dodał Meler.

“Przy tej sprawie policjanci pracowali bez przerwy, zbierając materiał dowodowy oraz przesłuchując świadków. To pozwoliło na ustalenie i zatrzymanie 20 października dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo 60-latka. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego 3-miesięcznego aresztu wobec mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i najbliższe miesiące nastolatkowie spędzą w areszcie” – stwierdza Malgorzata Michaś.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!