Wiadomości

Ostatni w tym roku sondaż poparcia dla partii politycznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl wskazuje, że w ostatnich dniach starego roku Prawo i Sprawiedliwość zwiększyło przewagę nad Koalicją Obywatelską do 10 punktów procentowych. Wciąż wysokie poparcie notuje Kukiz‘15, który zbliża się do progu wyborczego także w scenariuszu zakładającym start partii Szymona Hołowni. Polskie Stronnictwo Ludowe poniżej progu.

W badaniu chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 35 proc. badanych, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednią falą badań. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska, na którą wskazało 25 proc. badanych – co oznacza spadek o 1 punkt w porównaniu do zeszłego tygodnia. 1 punkt traci również Lewica, na którą wskazało 13 proc. respondentów. Poparcie dla Konfederacji bez zmian – 9 proc. Na Kukiz‘15 wskazało 5 proc. badanych – dokładnie tyle samo co w poprzedniej fali badań. 1 punkt zyskało Polskie Stronnictwo Ludowe, cieszące się obecnie poparciem 3 proc. badanych. 10 proc. badanych wybrało odpowiedź „inne ugrupowanie”.

W scenariuszu zakładającym udział w wyborach partii Szymona Hołowni PiS również lekko zyskuje. Zwraca uwagę dobry wynik Kukiz‘15 – 4 proc.; poprzednio było to 2 proc.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!