Wiadomości

Ortopeda z Częstochowy skazany za zgwałcenie pacjentki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Michał S. został zatrzymany, a potem aresztowany na początku października 2018 roku. Na policję zgłosiła się bowiem młoda kobieta, która powiedziała, że lekarz wykorzystał ją seksualnie podczas wizyty w szpitalnym gabinecie.

Kilka tygodni później na policję zgłosiła się kolejna pokrzywdzona. Powiedziała, że została przez tego samego lekarza wykorzystana seksualnie trzy lata wcześniej, także na terenie szpitala.

– Za zgwałcenie jednej z pacjentek sąd skazał oskarżonego na karę trzech i pół roku pozbawienia wolności. Za doprowadzenie innej do poddania się innej czynności seksualnej – na półtora roku. Wymierzył mu karę łączną w wymiarze czterech lat więzienia – powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie Dominik Bogacz.

Oprócz kary pozbawienia wolności, sąd zakazał lekarzowi wykonywania zawodu przez cztery lata. Zobowiązał go też do wypłaty pokrzywdzonym nawiązek w kwotach 50 tys. zł i 20 tys. zł Proces, z uwagi na charakter sprawy, toczył się z wyłączeniem jawności. Wyrok nie jest prawomocny.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!