Wiadomości

Ormiańsko-azerbejdżańska bijatyka w Katowicach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do zdarzenia doszło wczoraj w centrum Katowic, tuż po zakończeniu legalnego zgromadzenia. Musiała interweniować policja. W wyniku podjętych działań dwie osoby zostały zatrzymane, a kilkadziesiąt wylegitymowano. Czynności w sprawie trwają.

O godzinie 18 na katowickim rynku zakończyło się zgromadzenie pod hasłem „Stop agresji Armenii przeciwko Azerbejdżanowi”. Jak informuje śląska policja, uczestniczyła w nim strona azerbejdżańska. Była to grupa około 20-25 osób.

– Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18.00 tuż po zakończeniu legalnego zgromadzenia. Do grupy 25 osób, które zakończyły pokojowe manifestowanie swoich poglądów, podeszła grupa mężczyzn o odmiennych przekonaniach. Pomiędzy zebranymi doszło najpierw do ostrej wymiany zdań, a następnie do przepychanek. Natychmiast zareagowali obecni na miejscu katowiccy policjanci, wspierani przez strażników miejskich i stróżów prawa z katowickiego oddziału prewencji. Strony zostały rozdzielone i wylegitymowane. Zabezpieczony został monitoring. W wyniku podjętych działań dwie osoby zostały zatrzymane. Są to mężczyźni w wieku 40 lat. Czynności w sprawie trwają – czytamy na stronie śląskiej policji.

/slaska.policja.gov.p/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!