Wiadomości

Ormianie twierdzą, że wojska azerbejdżańskie prowadzą natarcie w Górskim Karabachu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Źródła ormiańskie donoszą, że armia azerbejdżańska wkroczyła do wioski Farukh (na zachód od miasta Agdam) i prowadzi natarcie w kierunku wioski Karaglukh. Siły ormiańskie w obliczu działań wojsk azerbejdżańskich miały ewakuować ludność cywilną z Pirler/Khramort. Azerbejdżańskie Ministerstwo Obrony zaprzecza, by doszło do jakiejś poważniejszej eskalacji w Górskim Karabachu.

Źródła ormiańskie zwracają uwagę, iż działania, o których donoszą, mają miejsce na terenach gdzie stacjonują wojska rosyjskie. Dodają, że rosyjscy żołnierze “sił pokojowych” prowadzą obecnie negocjacje, aby powstrzymać natarcie i nakłonić armię azerbejdżańską do wycofania się na pozycje wyjściowe.

Azerbejdżańskie Ministerstwo Obrony w wydanym komunikacie, stwierdza, że “doniesienia źródeł ormiańskich o rzekomej eskalacji sytuacji na terytorium Azerbejdżanu, gdzie tymczasowo stacjonuje rosyjski kontyngent sił pokojowych, nie odzwierciedlają prawdy”. Jak dodano, “nie ma powodu do niepokoju. Jednostki Armii Azerbejdżańskiej mają pełną kontrolę nad sytuacją operacyjną”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!