Wiadomości

Organizowali przerzut nielegalnych migrantów z krajów arabskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówek w Opolu i Rudzie Śląskiej rozbili międzynarodową grupę przestępczą. Grupa organizowała nielegalną migrację cudzoziemcom pochodzącym z państw arabskich. Akt oskarżenia skierowano przeciwko trzynastu cudzoziemcom. Śledztwo było prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu.

Na trasie Rumunia – Europa Zachodnia Straż Graniczna zlikwidowała kolejny biegnący przez nasz kraj kanał przerzutowy nielegalnych migrantów. Wśród oskarżonych jest trzech obywateli Turcji i obywatel Ukrainy. Mężczyźni organizowali cudzoziemcom nielegalne przekraczanie granicy państwa. Kolejni oskarżeni – dziewięcioro cudzoziemców (obywatele Syrii, Turcji, Iraku) są podejrzani o to, że ukrywając się w naczepie ciężarówki bezprawnie próbowali przekroczyć granicę.

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte po tym, jak w lutym 2017 roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu i Rudzie Śląskiej zatrzymali na opolskim odcinku autostrady A4 trzynastu nielegalnych migrantów. Wszyscy byli ukryci w naczepie tureckiej ciężarówki, prowadzonej przez obywatela Turcji – jednego z członków rozbitej grupy przestępczej.

Jak ustalono w toku prowadzonego śledztwa – na przestrzeni ubiegłego roku w taki sposób rozpracowana grupa przerzuciła z krajów bałkańskich do krajów Unii Europejskiej kilkudziesięciu nielegalnych migrantów pochodzących z Syrii, Turcji i Iraku. Migranci płacili za przerzut tureckim kierowcom od 4 do 6 tys. euro za osobę. Oskarżonym o organizowanie powyższego procederu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec nich zostały zastosowane środki wolnościowe w postaci poręczeń majątkowych.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!