Europa Polska Wiadomości

Organizatorzy Marszu Niepodległości planują pozew przeciwko Verhofstadtowi za nazwanie uczestników marszu faszystami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zapowiedział pozew po wypowiedzi szefa liberałów Guy’a Verhofstadta podczas debaty w Parlamencie Europejskim. Chodzi o słowa, że 11 listopada „na ulice Warszawy wyszło kilka tysięcy faszystów”. „To atak na wszystkich Polaków” – stwierdził Robert Bąkiewicz.

– Na tę chwilę odpowiadam, że tak – stwierdził w wypowiedzi dla mediów prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz pytany, czy stowarzyszenie wejdzie na drogę prawą w sprawie wypowiedzi szefa liberałów w Parlamencie Europejskim Guy Verhofstadta. – To jest po prostu niedopuszczalne, to co się dzieje na Zachodzie – stwierdził.

Szef Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy w Parlamencie Europejskim, Guy Verhofstadt, zwrócił się do KE podczas środowej debaty w PE, aby uruchomiła art. 7 unijnego traktatu wobec Polski.

Nawiązał też do Marszu Niepodległości. „Na ulice Warszawy wyszło kilka tysięcy faszystów, neonazistów, białych suprematystów. (…) Marsz ten miał miejsce 300 kilometrów od obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. To nie powinno nigdy wydarzyć się w Europie” – argumentował.

Odnosząc się do tego Bąkiewicz, że „tego typu wypowiedzi są niedopuszczalne, bo są atakiem na wszystkich Polaków”.

Pytany, czy stowarzyszenie wejdzie na drogę prawą po wypowiedzi Verhofstadta, odparł: „Na tę chwilę odpowiadam, że tak”. „Mówią to już nie media, nie jakieś osoby postronne, ale mówią to po prostu politycy – dodaje prezes.

– Powielają kłamstwa, stereotypy” – podkreślił. „My się na to nie godzimy, bo tak naprawdę w tej chwili to bije w nas wszystkich, w Polaków” – mówi dalej Bąkiewicz.

Podkreślił, że w tegorocznym marszu, „uczestniczyły i dzieci i osoby starsze”.

– „Mnie to strasznie oburza, dlatego że osobiście szła ze mną moja córka. W tym kontekście moja córka jest faszystką, czy też nazistką, jeśli to jest marsz nazistów” – stwierdził Bąkiewicz.

– „Nie możemy sobie na to pozwolić, że takie oskarżenia w stosunku do nas będą wypowiadane bezkarnie” – podkreślił.

Bąkiewicz jeszcze wcześniej w porannej audycji „Polskiego Radia 24” mówił, że „jeżeli ktoś mówi, że na Marszu Niepodległości byli faszyści i naziści, to powinien za to odpowiedzieć”. „Przygotowujemy się do procesów” – zapowiedział prezes Robert Bąkiewicz.

Źródło: wolnosc24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!