Wiadomości

Organizacjom finansowanym przez Sorosa nie podoba się też premier Grecji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do tego, że organizacjom finansowanym przez Sorosa, w tym w szczególności Amnesty International czy Human Rights Watch, nie podobają się rządy Polski i Węgier, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Ale o to na celowniku tejże organizacji znalazł się też premier Grecji…

Przedstawicielka Human Rights Watch uważa, że Grecja zaczęła prowadzić „okrutną politykę zatrzymywania uchodźców na wyspach” – informuje portal ndie.pl. Chodzi o to, że takie wyspy jak Lesbos, Chios, Samos, Kos oraz Leros stały się miejscami bezterminowego przetrzymywania osób chcących ubiegać się o azyl w Europie. 

Organizacje takie jak Amnesty International czy Human Rights Watch we wspólnym liście wzywają premiera Grecji Aleksisa Tsiprasa do zakończenia „polityki zatrzymań”. Łącznie pod listem podpisało się 19 organizacji.

Organizacje uważają, że tzw. uchodźcy powinni być przetransferowani do Grecji lądowej, gdzie będą mogli mieć zapewnione odpowiednie warunki zakwaterowania oraz świadczenia, które pomogą odpowiedzieć na ich potrzeby, oraz gwarancję, że ich wnioski o azyl zostaną odpowiednio rozpatrzone.

„Grecja powinna zakończyć swoją okrutna politykę zatrzymywania uchodźców na wyspach” – powiedziała Eva Cosse, badaczka Human Rights Watch w Grecji. „Polityka zatrzymywania uchodźców naraża życie ludzi szukających schronienia w Europie”, wyjaśniała z kolei Jana Frey, dyrektorka Międzynarodowego Komitetu Ratunkowego.

/ndie.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!