Wiadomości

Organ prasowy zaolziańskich Polaków zmienia nazwę (i nie tylko)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od nowego roku „Głos Ludu” zamieni się w „Głos” i zacznie ukazywać się dwa razy w tygodniu.

– 31 grudnia zamkniemy kolejny etap w historii naszej gazety. Nie będzie to jednak rewolucja, jestem pewny, że nasi Czytelnicy szybko polubią odmieniony „Głos” – stwierdził podczas piątkowej konferencji prasowej zorganizowanej w czeskocieszyńskiej siedzibie Kongresu Polaków w RC Tomasz Wolff, redaktor naczelny „GL”.
O powodach wdrażanych zmian pokrótce opowiedział na konferencji Mariusz Wałach, prezes Kongresu Polaków w RC. Przypomniał on, iż ostatnie Zgromadzenie Ogólne Kongresu, które odbyło się w kwietniu 2016 r., zobowiązało Radę Kongresu Polaków do „podjęcia szybkich i konkretnych działań w celu unowocześnienia »Głosu Ludu«, by docierał on do młodego pokolenia Polaków”.

– Wdrożeniem w życie tej uchwały zajmujemy się w Kongresie od początku naszej kadencji. Wielokrotnie dyskutowaliśmy na ten temat, dążymy do utworzenia Rady Redakcyjnej, a kilka miesięcy temu zdecydowaliśmy się również na zmiany w samej gazecie. Zdajemy sobie sprawę, że bardzo trudnym zadaniem jest połączenie przyzwyczajeń czytelników sięgających po „Głos Ludu” od kilkudziesięciu lat z oczekiwaniami ludzi młodych. Spodziewamy się, że może to nie być łatwy proces, jednak musimy iść do przodu – mówił Mariusz Wałach.

– Planowane od stycznia zmiany będą radykalne i trzeba o tym otwarcie powiedzieć – dodał Marek Słowiaczek, pełnomocnik spółki Pol-press, wydającej na co dzień „Głos Ludu”.

/glosludu.cz/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!