Wiadomości

Orban: Staniemy po stronie Polski i będziemy przeciw art. 7

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przy okazji odbywającego się w Sofii szczytu przywódców unijnych dotyczącego zachodnich Bałkan korespondentka TVP w Brukseli Dominika Ćosić miała okazję porozmawiać z premierem Węgier Viktorem Orbanem.

– Węgry mają nadzieję na kompromis między Komisją Europejską a Polską, ale jeśli go nie będzie, to staniemy po stronie Polski w tym sporze i będziemy przeciw art. 7 – powiedział Orban.

Po spotkaniu w ramach szczytu odbyło się również zebranie członków chadeckiej frakcji EPP w europarlamencie. Na spotkaniu pojawił się m.in. były premier Włoch Silvio Berlusconi, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Jak przekazała portalowi tvp.info korespondentka TVP z Brukseli Dominika Ćosić, Silvio Berlusconi zabrał na spotkaniu głos po raz pierwszy od dawna i był jedną z najbardziej oczekiwanych osób w tym gronie.

Wynikało to z tego, że we Włoszech wciąż nie powstał rząd, w którym w koalicję ma wejść eurosceptyczny Ruch Pięciu Gwiazd i Liga północna.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!