Wiadomości

Opiekunka Violetty Villas została skazana za znęcanie się nad gwiazdą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Okręgowy w Świdnicy, rozpatrujący apelację złożoną przed skazaną Elżbietę B., która domagała się uniewinnienia, utrzymał karę 1,5 roku bezwzględnego więzienia za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad Violettą Villas.

Według prokuratury Elżbieta B., która w ostatnich latach opiekowała się piosenkarką, izolowała artystkę od otoczenia i rodziny, podsycała lęk przed światem zewnętrznym, uzależniała podejmowanie decyzji od dostarczania Villas alkoholu i zmuszała artystkę do jego picia. Opiekunka pozbawiała też Villas wolności, zamykając w pokoju; wielokrotnie pozostawiała samą w nieogrzanym domu bez jedzenia, dopuściła się też szeregu zaniedbań pielęgnacyjnych.

W czerwcu tego roku Sąd Rejonowy w Kłodzku skazał Elżbietę B. na 1,5 roku więzienia za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad Violettą Villas. Rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy sędzia Marzena Rusin-Gielniewska poinformowała, że sąd odwoławczy utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji z Kłodzka.

Wcześniej, mianowicie w 2015 roku, Elżbieta B. została prawomocnie skazana na 10 miesięcy więzienia za nieudzielenie pomocy Villas. Skazana odbyła już tę karę.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!