Świat Wiadomości

Operator koparki, który odkopał kontenerowiec na Kanale Sueskim nie otrzymał wynagrodzenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niedoceniony bohater? Operator koparki pracujący nad uwolnieniem gigantycznego kontenerowca z Kanału Sueskiego żali się na swojego szefa. Robotnik pracował po 21 godzin na dobę, a za nadgodziny nie dostał wynagrodzenia.

Operator koparki na Kanale Sueskim przyznał, że nie otrzymał jeszcze wynagrodzenia za swoją ciężką pracę przy odkopywaniu kontenerowca w Kanale Suseskim. Abdullah Abdul-Gawad opisał wyczerpujące 21-godzinne dni pracy. On i jego koledzy spali maksymalnie po trzy godziny w ciągu doby. Jak się okazuje – za darmo.

Kontenerowiec Ever Given 23 marca utknął na mieliźnie Kanału Sueskiego. Gigantyczny statek całkowicie zablokował tam ruch dla innych jednostek. Kryzys udało się zażegnać dopiero 29 marca, kiedy w kolejce czekało już ponad 300 statków.

Operator koparki Abdullah Abdul-Gawad nazywany jest bohaterem. Dniem i nocą odkopywał dziób statku, by udrożnić jeden z najważniejszych szlaków handlowych świata. Działał w ekstremalnych warunkach, ze świadomością, ze statek w każdej chwili może zawalić się na pracowników.

Teraz mówi o tym, jak on i jego koledzy pracowali prawie bez przerwy przez kilka dni. Robotnicy spali od 1 do 3 godzin na dobę. Abdul-Gawad twierdzi jednak, że nie otrzymał jeszcze rekompensaty finansowej za pracę w godzinach nadliczbowych.

Statek został ostatecznie wyparty 29 marca po tym, jak wyspecjalizowana pogłębiarka zwana Mashhour została uruchomiona. Abdul-Gawad pomógł w usunięciu skał i piasku z dziobu statku, podczas gdy Maszhour usuwał muł z dna kanału.

Operator koparki powiedział, że pod koniec pracy on i jego ludzie czuli się “na wpół żywi z wyczerpania”. Mimo tego dodał, że jest ogromnie dumny z tego, co zostało dokonane w tamtych dniach. “To jest coś, co zdarza się raz w życiu, może dwa razy. To coś, z czego można być dumnym” – powiedział w rozmowie z Business Insider.

Pozdrowienia dla szefa…

Źródło: o2.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!