Wiadomości

Operacja ABW. Służby przejęły ogromną ilość nielegalnej broni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

13 i 14 czerwca 2021 r. funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego działając we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Policji, zatrzymali osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym, nielegalnym obrotem bronią palną.

Funkcjonariusze ABW w województwie świętokrzyskim zatrzymali dwie osoby. Przeszukano posesję jednego z podejrzanych, na której ujawniono znaczną ilość nielegalnie posiadanej broni palnej, amunicji i części broni. Przejęto m.in.: karabiny maszynowe, pistolety, rewolwery oraz kilka tysięcy sztuk amunicji różnego kalibru. Na posiadanie zabezpieczonych przedmiotów wymagane jest zezwolenie.

Obu podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handel bronią. Wobec zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo prowadzone jest przez Delegaturę ABW w Lublinie, Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie i Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

/ABW/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!