Wiadomości

„Obcy” w serialu telewizyjnym. Zdjęcia do dalszego ciągu kinowego hitu rozpoczną się wiosną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Nie będzie to opowieść o Ripley” – rozwiewa nadzieje fanów Hawley w wywiadzie dla „Vanity Fair”.

„Ripley to jedna z najwspanialszych postaci wszech czasów i uważam, że jej historia została opowiedziana perfekcyjnie. Nie chciałbym więc niczego zmieniać. Akcja mojej historii rozgrywać się będzie na Ziemi. Opowieści o Obcym zawsze są opowieściami o utknięciu w pułapce. Pułapce więzienia, pułapce statku kosmicznego. Pomyślałem, że byłoby to interesujące, gdyby trochę to rozszerzyć do sytuacji, gdy nie da się już zamknąć Obcego” – mówi dalej Hawley.

Pojawienie się Obcego na Ziemi wydaje się być naturalną koleją rzeczy. Pierwsza seria filmów z cyklu „Alien” rozgrywała się głównie w przestrzeni kosmicznej, więc niebezpieczeństwo ze strony Obcych groziło bohaterom filmów z dala od naszej planety.

Tymczasem w zakończeniu wyreżyserowanej przez Jeana–Pierre’a Jeuneta czwartej części cyklu, filmu „Obcy: Przebudzenie”, statek kosmiczny z Ripley na pokładzie zmierza w stronę Ziemi właśnie. Na jego pokładzie jest również Obcy i choć zostaje pokonany, z łatwością można założyć, że w jakiś sposób uda mu się przetrwać.

W rozmowie z „Vanity Fair” Hawley kontynuuje temat serii.

„Na pewnym poziomie jest to również opowieść o nierównościach. Tym, co najbardziej lubię w filmie »Obcy – ósmy pasażer Nostromo« jest to, jak bardzo jest to film nasiąknięty kinem lat 70. ubiegłego wieku. I to, jak ci pracownicy fizyczni grani przez Yapheta Kotto czy Harry’ego Deana Stantona w pewnym sensie czekają na Godota. Są niczym postaci stworzone przez Samuela Becketta. Zostali wysłani w odległe miejsce przez bliżej nieokreśloną korporację. Drugi film serii to już kino lat 80., ale też znaleźć można w nim przebłyski powyższego. Postać grana przez Paula Reisera to archetypowy menedżer średniego szczebla. Jest to więc historia ludzi, którzy zostają wysyłani do brudnej roboty” – opowiada Hawley.

„W mojej wersji tej opowieści pojawią się postaci, które wysyłają do takiej roboty. Zobaczymy, jak się to kończy, gdy takie nierówności wciąż nie zostały rozwiązane” – zapewnia twórca, który informuje, że napisał już scenariusze dwóch odcinków. Zdjęcia do nich mają rozpocząć się wiosną przyszłego roku.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!