Świat Wiadomości

ONZ wzywa Palestyńczyków do… zaprzestania “mowy nienawiści” wobec Izraela

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com podczas gdy Izrael strzela do palestyńskich cywilów i okupuje ich ziemie to Komitet Narodów Zjednoczonych „przeciwko rasizmowi” wzywa Ramallah do walki z antysemityzmem, zakończenia podżegania oraz lepszej ochrony dziennikarzy i dysydentów.

Jak możemy przeczytać w „The Times of Israel” Komitet antyrasistowski Organizacji Narodów Zjednoczonych skrytykował władze palestyńskie w czwartkowym raporcie, wzywając państwo Palestyny do działania przeciwko „rasistowskiej mowie nienawiści i przestępstwom z nienawiści”, w tym podżeganiu do przemocy wobec Izraelczyków i Żydów.

Komitet ONZ ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej (CERD) w raporcie na temat Palestyńczyków powiedział, że jest zaniepokojony „mową nienawiści w niektórych mediach, szczególnie tych kontrolowanych przez Hamas, mediach społecznościowych, oświadczeniach urzędników publicznych oraz programach szkolnych i podręcznikach, w których podsyca się nienawiść i podżega do przemocy, zwłaszcza nawołuje do nienawiści wobec Izraelczyków, co czasem podsyca również antysemityzm”.

Komitet wezwał Ramallah do lepszej ochrony dziennikarzy, obrońców praw człowieka i dysydentów politycznych, do działania przeciwko podżeganiu do przemocy przez osoby publiczne, polityków i urzędników medialnych oraz do usuwania zapalnych i dyskryminujących obrazów i tekstów z programów szkolnych i podręczników.

Nikt z komitetu nie zająknął się natomiast na temat stopniowej eksterminacji narodu potomków biblijnych Filistynów, pobratymców m.in. Goliata. Izraelowi zarzuca się strzelanie do cywilów, rujnowanie budynków mieszkalnych i szpitali, jednak ze względu na strach przed oskarżeniem o antysemityzm rzadko mówi się o tym w mediach.

To po prostu chichot historii…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!