Wiadomości

ONZ chce uznać aborcję za jedno z praw człowieka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W listopadzie odbędzie się szczyt ONZ w Nairobi. Organizatorzy już opublikowali wstępne wnioski. Wśród nich między innymi uznanie tzw. aborcji za prawo człowieka. Jest też mowa o narzuceniu państwom obowiązku wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół. Te postulaty przeanalizował Instytut Ordo Iuris.

Kontrowersji jest więcej: do udziału w wydarzeniu nie dopuszczono niemal żadnej organizacji broniącej życia i rodziny. W organizację zaangażowała się natomiast między innymi jedna z największych organizacji proaborcyjnych na świecie.

Dlatego Ordo Iuris przygotowało petycję do premiera Polski. Apeluje w niej o sprzeciw wobec działań, które godzą w podstawy ustrojowe RP i prawo międzynarodowe.

W prawie tym – jak tłumaczy Karolina Pawłowska z Ordo Iuris – nie istnieje konstrukcja „prawa do aborcji”. Polska powinna stanowczo stanąć w obronie życia – dodaje.

– Powinna jasno przypomnieć całej społeczności międzynarodowej, że jakiekolwiek próby formułowania prawa do aborcji na gruncie prawa międzynarodowego są nieuprawnione i nie powinny mieć miejsca na żadnym szczycie ONZ. Co więcej, Polska powinna jasno wskazać, że organizacja tego szczytu i sposób, w jaki procedowany jest dokument końcowy, budzi liczne wątpliwości. Mamy nadzieję, że petycja do pana premiera wywrze pozytywny skutek i Polska odważnie stanie po stronie takich wartości, jak ochrona rodziny i dzieci – wskazuje Karolina Pawłowska.

Co więcej, w myśl dokumentu, który ma być uchwalony na koniec szczytu ONZ – jak wskazuje Ordo Iuris – pomoc rozwojowa dla biedniejszych krajów ma być uzależniona od ich aktywnego poparcia dla ideologii gender.

Petycję do premiera RP można podpisać na stronie internetowej Instytutu Ordo Iuris.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!