Wiadomości

Okradli światowego potentata, 16 cudzoziemców zatrzymanych przez policję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

16 osób z zarzutami kradzieży i paserstwa oraz odzyskane mienie w wysokości około 90 tysięcy złotych to efekt kilkudniowej pracy policjantów z Komisariatu Policji w Skwierzynie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Policjanci z Komisariatu Policji w Skwierzynie uzyskali informację, że w jednym z dużych magazynów znanej światowej firmy, usytuowanym na terenie gminy Przytoczna, może dochodzić do licznych kradzieży drogiego sprzętu, między innymi kamer, tabletów, komputerów i odzieży znanych marek. Po wstępnej weryfikacji poniesionych strat, firma wyceniła utracony sprzęt na kwotę około 415 tysięcy złotych.

Policjanci po zebraniu niezbędnych informacji przystąpili do działania. Z uwagi na bardzo duży zakres czynności do wykonania, w tym licznych przeszukań pomieszczeń oraz konieczność ustalenia i przesłuchania dużej ilości świadków w tej sprawie, w czynnościach pomagali policjanci z KWP w Gorzowie Wielkopolskim. Do działań zaangażowani byli policjanci z Wydziału Kryminalnego, Wydziału do walki z Cyberprzestępczością, Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego ale również technicy kryminalistyki, którzy pobierali odciski palców osób zatrzymanych oraz ich DNA.

W trakcie działań policjanci przeszukali około 30 pomieszczeń w których zabezpieczyli między innymi kamery sportowe, tablety i laptopy warte około 90 tysięcy złotych.

Finalnie policjanci zatrzymali 18 osób, z których 16 usłyszało zarzuty kradzieży i paserstwa. Wszystkie osoby są obcokrajowcami w wieku od 20 do 40 lat, którzy w ostatnim okresie podjęli pracę na terenie Polski. Za kradzież oraz paserstwo kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Policjanci zajęli również ich mienie na poczet przyszłych kar.

aspirant sztabowy Justyna Łętowska
Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!