Wiadomości

Około 100 osób zatrzymano podczas wczorajszych zamieszek w Brukseli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja w Brukseli zatrzymała około 100 osób, które atakowały funkcjonariuszy policji oraz niszczyły i plądrowały sklepy. Na razie nie ma informacji o rannych.

Jak donoszą belgijskie media, demonstracja „Africa Liberation”, która rozpoczęła się o godz. 14.00, początkowo miała przebieg pokojowy. Wkrótce jednak zaczęło się niszczenie i rabowanie sklepów w centrum miasta. Po raz trzeci na przestrzeni ostatnich trzech tygodni policja utraciła kontrolę nad centrum miasta.

Do zamieszek doszło niedaleko centrum miasta. Demonstracja została zorganizowana po tym, jak w zeszłym tygodniu telewizja CNN wyemitowała nagranie pokazujące targi niewolników w Libii. Sprzedawani tam ludzie są zmuszani do pracy na farmach. Według belgijskiej telewizji RTBF większość zatrzymanych osób była w wieku około 18 lat.

Wczoraj wieczorem podano, że zatrzymano 12 osób, dziś wcześnie rano mowa już była o ponad 70, a ostatnie doniesienia mówią o około 100 zatrzymanych. Belgijski minister spraw wewnętrznych Jan Jambon oświadczył, że „w Brukseli znów doszło do niedopuszczalnych zachowań przestępczych”.

„Nie ma tolerancji dla tych, którzy niszczą mienie innych osób”  – napisał na Twitterze Jan Jambon.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!