Wiadomości

Ojciec Rydzyk: Właśnie widzimy atak na ducha narodu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bardzo ważnym jest żeby mieć chleb. Ważna jest egzystencja, ta fizyczna, ale jeszcze ważniejszy jest duch w narodzie. Jaki duch? Właśnie tu widzimy atak na ducha narodu. Najbliższy piątek ma być piątkiem tzw. „tęczowym” w szkołach i chyba nie tylko w szkołach.

Grupy, fundacje, organizacje pozarządowe mają być w 211 szkołach i indoktrynować dzieci. Idą przez konsensualizm, przez gender. To jest to zniszczenie młodego człowieka. To jest zniszczenie ducha. Każdy młody człowiek, każde dziecko jest ciekawe tych spraw, biologii, która jest wyznaczona przez Pana Boga po to, żeby przekazywać życie, uczestniczyć w akcie stwórczym Boga.

Ja jestem tym (gender – red.) zszokowany. Po prostu brak słów. Pytam się: gdzie my jesteśmy? Setna rocznica odzyskania niepodległości i ma być „tęczowa” nie „biało-czerwona”. Dlaczego nie biało-czerwona? W jakim duchu wychowuje się dzieci i młodzież?

W 40. rocznicę inauguracji pontyfikatu wyboru Polaka na papieża, największego z rodu Słowian, z rodu Polaków, wielkiego świętego. Czy tego nas uczył Jan Paweł II? Czy taka będzie Polska? Gdzie są odpowiednie władze? W którym kierunku idziemy? Patrzmy, ale rodzice, wychowawcy, nauczyciele niech pilnują dobrego wychowania dzieci i młodzieży. Nie dajmy zniszczyć dzieci i młodzieży.

To jest rewolucja neomarksistowska, ona idzie przez świat. Czy Polska też się będzie temu poddawała? Pytam: gdzie jest Ministerstwo Edukacji? Gdzie jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego? Biało-czerwona czy tęczowa? Tylko gospodarka czy też duch narodu? Jaki duch? „Niczym Sybir, niczym knuty i cielesnych tortur król, lecz narodu duch otruty – to dopiero bólów ból” – mówił poeta. To przeżyliśmy w naszej historii nie jeden raz.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!