Wiadomości

Ojciec Rydzyk: „Mówienie, że musimy mieć tanią siłę roboczą, ma bardzo krótkie nogi”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Potrzebni są ludzie z prawymi sumieniami, którym zależy na Panu Bogu, dobru wspólnym, na człowieku, na narodzie i którzy dbają o suwerenność swojego państwa. Trzeba patrzeć, czy mają właściwe rozeznanie, czy są wierni prawdzie. Teraz będzie czas rozmów, dyskusji. Trzeba pytać o wiele spraw, które należy uporządkować. Ale trzeba o tym myśleć dalekosiężnie. Na przykład sprawa imigracji. Mówienie, że musimy mieć tanią siłę roboczą, ma bardzo krótkie nogi. To jest myślenie dorobkiewicza, a może i cwaniaka – powiedział o. Tadeusz Rydzyk w obszernym wywiadzie, udzielonym red. Piotrowi Falkowskiemu z „Naszego Dziennika”.

– Tak naprawdę prawdziwa polityka jest realizacją przykazania miłości Boga i bliźniego. To jest troska o swoje państwo, miasto, środowisko, o prawidłową rodzinę. To nam zapewnia właśnie chrześcijaństwo. Zaś z panem prof. Piotrowskim znamy się długo, współpracujemy w Radiu, Telewizji, na uczelni. To się zaczęło bardzo dawno, gdy jeszcze tworzyliśmy studium dziennikarskie. Wtedy przyjeżdżał z wykładami. Brał udział w naszych sympozjach, gdy jeszcze nie było uczelni. A kiedy powstała, został wykładowcą. Jest dobrym specjalistą, widać, że ma właściwą hierarchię wartości. Dla nas to tylko radość, że taki człowiek chce z nami współpracować. Pan profesor jest słyszany w Radiu Maryja i Telewizji Trwam, więc uderzono w Radio, wykorzystując jego nazwisko. Trzeba też jasno powiedzieć, że Naród Polski dorobił się już pewnej liczby dobrych polityków, zatroskanych o dobro wspólne Ojczyzny – dodał o. Rydzyk, pytany o inicjatywę prof. Mirosława Piotrowskiego, europosła, który tworzy obecnie własną partię polityczną.

Dyrektor Radia Maryja zwrócił uwagę na sytuację, jaka panuje w mediach…

– Wśród mediów drukowanych 92 proc. należy do kapitału niemieckiego. Na przykład w Niemczech nie ma prawie w ogóle w mediach obcego kapitału. W Polsce, jeśli chodzi o telewizję, to też dominuje albo kapitał niepolski, albo jeśli nawet polski, to niepolskiego ducha. Ludzie nie mają tej świadomości. TVN ma jako grupa trzynaście kanałów, w tym trzy na multipleksie. Polsat ma ich jeszcze więcej, chyba 50, w tym 13 na multipleksie. A inne kanały? Do kogo to należy? Jeśli nawet do Polaków, to przeważnie do ludzi systemu liberalno-lewicowego. Miały być media narodowe. Czyli media dla narodu. A kto to jest naród? To jest rodzina rodzin. Czy te media, tzw. narodowe, pokazują, jaka powinna być rodzina, czy one wychowują do prawdziwej rodziny? Często pokazują nam chore wzorce: rozwód za rozwodem, związki homoseksualistów i lesbijek. Albo rodzina jako mąż, żona, pies czy kot… To wszystko jest w mediach, które miały być narodowe. A gdzie zdrowe rodziny, z których będzie zdrowy naród? Ile z tych mediów mamy my, katolicy? Może tytułów jest trochę, ale mają bardzo skromny nakład i zasięg. W ten sposób dokonuje się zniewolenie bez wystrzału, kolonizowanie naszych umysłów i świadomości – podkreślił o. Rydzyk.

– Na pewno nie jesteśmy w pełni suwerenni. Jest więc pytanie, na ile możemy sobie pozwolić, czy też na ile nam pozwolą w tym systemie naczyń połączonych. Bardzo często rzeczywistość poznaje się po jakimś czasie. Widzimy wtedy, jakie popełniliśmy błędy, bo wierzyliśmy w to, co nam mówili. Niejednokrotnie myśleliśmy projekcją własnych pragnień – zauważył dyrektor Radia Maryja.

– Sprawy materialne są ważne, gospodarka jest ważna, rozwój jest ważny, ale to nie wszystko. Duch jest o wiele ważniejszy. Gdy człowiek jest dobrze wychowany, ma właściwy system wartości, wiarę w Pana Boga, wiedzę, ukształtowany charakter, jest uczciwy, to się podniesie, choćby wpadł w nędzę i wszystko stracił. Tak samo naród. A gdy stracimy ducha, to jesteśmy skończeni – dodał o. Rydzyk.

Cały wywiad:
http://www.radiomaryja.pl/informacje/o-dr-t-rydzyk-sprawy-materialne-sa-wazne-gospodarka-jest-wazna-rozwoj-jest-wazny-ale-to-nie-wszystko-duch-jest-o-wiele-wazniejszy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!