Wiadomości

Ogromny spadek poparcia dla partii Szymona Hołowni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu IBRiS na zlecenie Onetu. W tym badaniu największy spadek poparcia zanotowała Polska 2050 Szymona Hołowni.

Z nowego badania opinii publicznej wynika, że niezmiennie największym poparciem Polaków cieszy się partia Jarosława Kaczyńskiego, którą wybrało 33,5 proc. respondentów. Taki wynik daje nieznaczny spadek poparcia dla tego ugrupowania w porównaniu do poprzedniego sondażu tej pracowni (wcześniej 34,9 proc.).

Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 17,9 proc., co oznacza duży spadek poparcia – aż o 2,4 pkt. proc.

Trzecie miejsce przypada Koalicji Obywatelskiej, na którą wskazało 16,1 proc. ankietowanych, co oznacza dwuprocentowy wzrost wobec wcześniejszego badania.

Kolejne miejsce przypada Konfederacji, która może liczyć na 9,3 proc. poparcia (ostatnio 4,5 proc.). Następnie jest Lewica (8,3 proc. poparcia i spadek o 0,1 pkt.). Na końcu stawki znalazło się PSL-Koalicja Polska, na które swój głos oddałoby 5,4 proc. wyborców (wzrost o 0,4 proc.).

Aż 9,5 proc. biorących udział w tym badaniu nie wie, na kogo oddałoby swój głos w wyborach.

/Onet.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!