Wiadomości

Ogromny pożar składowiska pod Lubartowem, pali się 300 ton opon

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W miejscowości Serniki pod Lubartowem (woj. lubelskie) pali się składowisko opon. Na miejscu pracuje 38 zastępów straży pożarnej, ok. 100 strażaków. – Spaliła się całkowicie hala magazynowa oraz częściowo hala produkcyjna i jej wyposażenie. Pali się ok. 300 ton opon – powiedział „Dziennikowi Wschodniemu” Tomasz Stachyra, rzecznik prasowy lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Jak poinformował dziennik, pożar jest już opanowany, lecz wiele godzin może potrwać jego dogaszanie. Dodano, że konieczne jest przerzucanie opon i gaszenie kolejnych.

– Obecnie na miejscu jest 38 zastępów z powiatów: lubartowskiego, lubelskiego, parczewskiego, świdnickiego, puławskiego. W akcji bierze udział około 100 strażaków. Spaliła się całkowicie hala magazynowa oraz częściowo hala produkcyjna i jej wyposażenie. Pali się ok. 300 ton opon – mówi, cytowany przez portal rzecznik lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP Tomasz Stachyra.

Jak poinformował „Dziennik Wschodni”, na miejsce jedzie specjalistyczny sprzęt z niemal 10 tys. litrów wody, a także pojazd ratownictwa chemicznego oraz kontener z aparatami do ochrony dróg oddechowych i środkami pianotwórczymi.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!