Wiadomości

Ogromne pieniądze na promocję ideologii LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dr Tymoteusz Zych, wiceprezes fundacji Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, w programie „Warto rozmawiać” zwrócił uwagę na to, jak ogromnym strumieniem pieniędzy zasiane są organizacje promujące ideologię LGBT, przy czym z jednej strony środki na to pochodzą z budżetów samorządów, z drugiej z zagranicznych fundacji i Unii Europejskiej.

W ramach kwot grantowych prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy swojego urzędowania zdążył przekazać organizacjom LGBT ponad 870 tys. zł. To więcej niż jego poprzedniczka Hanna Gronkiewicz-Waltz przez całą swoją czteroletnią kadencję. Szczególnie hojny jest stołeczny ratusz dla Kampanii Przeciw Homofobii. Organizacja ta dysponuje dwoma lokalami – ponad dwustumetrowym w ścisłym Centrum oraz drugim – 130-metrowym.

Polskie organizacje LGBT otrzymują również spore pieniądze z Brukseli, na przykład w ramach projektu „MOVE!”, który zakłada wsparcie „aktywizmu interseksualnego i transpłciowego na terenie Polski”. Program obejmuje m.in. przeszkolenie 180 pracowników szkół pod kątem prowadzenia odpowiednich zajęć z młodzieżą. Łączna kwota przekazana przez Unię Europejską to przeszło 2 mln zł w latach 2017-2019.

Aktywiści ruchu LGBT mogą również liczyć na tzw. fundusze norweskie, którymi w Polsce zarządza Fundacja Batorego, założona przez kontrowersyjnego miliardera George’a Sorosa. W latach 2013-2017 organizacje skrajnie lewicowe otrzymały z tego tytułu aż 14 mln zł, część z tych pieniędzy trafiło do działaczy LGBT.

Dr Zych zwrócił uwagę, że Kampania Przeciw Homofobii a także inne podobne grupy otrzymują pieniądze również z Niemiec. Przekazuje je organizacja Stiftung „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft”. Ordo Iuris próbuje obecnie ustalić o jakich kwotach jest mowa.

Jak czytamy na portalu TVP Info, Kampania Przeciw Homofobii jest organizatorem m.in. akcji „Tęczowy piątek”, przedstawianej jako oddolna uczniowska inicjatywa. Wszystko wskazuje jednak na to, że to akcja opłacana z pieniędzy podatników.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!