Wiadomości

Ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej Legnickim Polu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy poinformowała w środę rano o nowych zakażeniach wirusem COVID-19. Chodzi głównie o o pracowników DPS w Legnickim Polu. Aktualnie sanepid czeka na blisko dwieście wyników testów – donosi portal Tu Legnica.

Dzisiaj potwierdzono 8 nowych przypadków zakażeń. Jeden dotyczy starszej kobiety z gminy wiejskiej Miłkowice, która jest powiązana z wcześniej wykrytymi nosicielami wirusa. Kolejnych 7 przypadków to pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu, jest to 6 kobiet i 1 mężczyzna. 3 pracowników DPS -u pochodzi z Legnicy, a kolejnych 4 zamieszkuje teren powiatu legnickiego.

Sanepid wciąż oczekuje na wyniki badań jeszcze ok. 160 osób z personelu DPS i 34 osób nie związanych z ośrodkiem. Badania personelu DPS-u zostały przeprowadzane na wniosek wojewody w porozumieniu z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną we Wrocławiu. Próbki zostały pobrane w poniedziałek.

Kwarantanną domową objętych jest 365 mieszkańców miasta i powiatu legnickiego (wczoraj było 364). Łącznie PSSE w Legnicy odnotowała 114 przypadków zakażenia COVID-19, z 31 osób jest mieszkańcami Legnicy, a 83 powiat legnickiego.

/tulegnica.pl/

zobacz więcej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!