Wiadomości

Ofensywa wspieranych przez Iran formacji Huti w Jemenie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Huti odparli zakrojoną na dużą skalę ofensywę na jemeńską stolicę, Sanę, po czym odpowiedzieli udanym kontratakiem – poinformował rzecznik grupy w komunikacie z 29 stycznia.

W wydanym oświadczeniu gen. bryg. Jahja Sari poinformował, że Huti odparli prowadzony przez Arabię ​​Saudyjską atak na wielką skalę i poczynili ogromne postępy w okręgu Nihm w trakcie operacji o kryptonimie „Solid Structure”.

„Siły zbrojne po rozbiciu sił wroga nadal posuwają się naprzód, docierając na zachód od miasta Ma’rib, uwalniając kolejne regiony w prowincjach Ma’rib i al-Jawf… Uwolniono obszar o łącznej powierzchni ponad 2500 kilometrów kwadratowych – poinformował rzecznik.


/Kolor zielony – Huti, kolor czerwony – siły prosaudyjskie, kolor żółty – obszar zdobyty przez Huti/

Gen. bryg. Jahja Sari twierdzi, że tysiące jemeńskich bojowników wspieranych przez Arabię ​​Saudyjską zostało zabitych, rannych lub wziętych do niewoli podczas prowadzonej operacji. Dodał on, że w zakrojonej na dużą skalę nieudanej ofensywie na Sanę brało udział 17 brygad, w tym dwie z tak zwanego 3. Regionu i trzy z 6. Regionu, a także 20 batalion.

Odpowiedź Huti nie ograniczyła się do przeprowadzenia kontrataku. Grupa przeprowadziła również atak rakietowy i dronowy na obiekty naftowe i pozycje wojskowe w Arabii Saudyjskiej.

/southfront.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!