Europa Polska Wiadomości

Odbędzie się głosowanie w sprawie odwołania z funkcji europosła Ryszarda Czarneckiego za nazwanie Róży Thun szmalcownikiem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
– Nawet za cenę utraty stanowiska nie wycofam się ze słów krytyki wobec tych polityków z Polski, którzy donoszą na własny kraj za granicę i głosują za sankcjami przeciwko Polsce – powiedział dla Telewizji Republika Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.

Konferencja przewodniczących Parlamentu Europejskiego zdecydowała, że będzie głosowanie ws. odwołania z funkcji Ryszarda Czarneckiego. Parlament ma głosować nad wnioskiem w przyszłym tygodniu.

– Nawet za cenę utraty stanowiska nie wycofam się ze słów krytyki wobec tych polityków z Polski, którzy donoszą na własny kraj za granicę i głosują za sankcjami przeciwko Polsce – powiedział w rozmowie z Marleną Nowakowską Ryszard Czarnecki.

– Gdy do koalicji liberałów, socjalistów, chadeków i zielonych dołączyli formalnie w tym tygodniu komuniści sprawa byłą przesądzona. Obserwowanie jak komuniści są w jednej koalicji, gdzie jest PO i PSL jest interesujące to rzeczywiście bardzo zamienna koalicja komunistów z PO – podkreślał Czarnecki.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!