Wiadomości

Niedzielski: Od poniedziałku przedszkola i żłobki będą ponownie otwarte

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień z jednym wyjątkiem. Od 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków – poinformował minister Adam Niedzielski.

– Od kilku dni obserwujemy zmniejszenie dziennych przypadków zachorowań na COVID-19. Ta tendencja była obecna już w zeszłym tygodniu. W tym tygodniu widzimy, że ta liczba troszeczkę wzrosła. Te przyrosty są skutkiem tego, że tydzień temu mieliśmy święta i ten punkt odniesienia jest nieco zaburzony – mówił na dzisiejszej konferencji szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

– Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień z jednym wyjątkiem. Od 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków – poinformował Niedzielski.

Hotele i obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie Czerwony wykrzyknik. Wyjątkiem są m. in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych.

– Dopuścimy rozgrywki młodzieżowe i zajęcia w ramach sportu zawodowego. Na obiektach sportowych na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób będzie można prowadzić aktywności fizyczne – poinformował Niedzielski.

– Agencja Badań Medycznych, która na moje polecenie zleciła przeprowadzenie badań klinicznych dot. amantadyny, poinformowała mnie, że w ciągu dwóch tygodni będą pierwsze wyniki. Będziemy o nich dyskutować na forum Rady Medycznej – zakomunikował szef resortu zdrowia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!