Wiadomości

Od Niedzieli Wielkanocnej wzrasta limit osób, które mogą brać udział w uroczystościach religijnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od Niedzieli Wielkanocnej wzrasta limit osób, które mogą brać udział w uroczystościach religijnych – do 50 osób. Od początku kwietnia limit ten wynosił pięć osób. Zasady te związane są z obowiązującym na terenie całego kraju stanem epidemii koronawirusa.

W rozporządzeniu z 13 marca zapisano, że „od dnia 14 marca do odwołania” na obszarze całego kraju obowiązują m.in. ograniczenia „sprawowania kultu religijnego w miejscach publicznych, w tym w budynkach i innych obiektach kultu religijnego”.

Ograniczenia te polegały na „konieczności zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego na danym terenie lub w danym obiekcie nie znajdowało się łącznie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny”.

Tydzień później na obszarze całej Polski wprowadzono stan epidemii, który wiązał się z dalszym zaostrzeniem zasad przemieszczania się i gromadzenia ludności cywilnej.

Od 1 do dnia 11 kwietnia 2020 r. jest zakazane przemieszczanie się, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu wykonywania czynności zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb życiowych (takich jak zakupy w sklepie spożywczym lub aptece), wolontariatu na rzecz przeciwdziałania epidemii i „sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!