Wiadomości

Oczekiwali milionowej łapówki ukrytej w zawartej z nimi umowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Cztery osoby zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA w związku z realizacją inwestycji w Lublinie. W zamian za ..pomoc” oczekiwali milionowej łapówki ukrytej w zawartej z nimi umowie.

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali, w oparciu o materiały własne, czterech mieszkańców Lublina. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy wskazuje, że osoby te działały w porozumieniu i powoływały się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych, m.in. w Urzędzie Miasta Lublin. Jak ustalili funkcjonariusze CBA mężczyźni podjęli się załatwienia pozwolenia na budowę i wymaganych prawem zgód w związku z budową wieżowca przy ul. Zana w Lublinie w zamian za korzyść majątkową w wysokości 1 mln zł.

Wczoraj trzech z podejrzanych mężczyzn spotkało się po południu w celu podpisania umowy na wykonanie wszelkiej dokumentacji umożliwiającej przeprowadzenie inwestycji. Natomiast w kosztach umowy została ujęta wcześniej uzgodniona kwota korzyści majątkowej. Wszyscy zostali zatrzymani przez agentów CBA w chwili podpisywania umowy. Czwarta osoba została zatrzymana w miejscu zamieszkania.

Dzisiaj zgromadzone materiały zostaną przedstawione Prokuraturze Okręgowej w Zamościu.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!