Wiadomości

Ochojska totalnie odleciała. Lasy Państwowe kierują sprawę do sądu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lasy Państwowe skierują do sądu pozew o naruszenie dóbr osobistych przeciwko europosłance Janinie Ochojskiej, która sugerowała, że leśnicy „sprzątali” ciała migrantów przy granicy polsko-białoruskiej i umieszczali je „w masowej mogile”. – To wyjątkowo ohydne pomówienie – komentuje rzecznik LP Michał Gzowski.

W radiu TOK FM Janina Ochojska mówiła o „ofiarach granicy”, czyli o migrantach, którzy nielegalnie przekraczają granicę polsko-białoruską. Związana z Platformą Obywatelską europosłanka oznajmiła, że zaginęło 300 osób. – Ofiar tej granicy jest o wiele więcej. One albo są w jakimś zbiorowym grobie… bo nie zdziwiłabym się, gdyby w czasie, kiedy dostęp do granicy był zamknięty, po prostu pozbierano ciała, żeby nie było dowodów – powiedziała, dodając, iż przypuszcza, że w lesie są jeszcze ciała, ale „być może część z nich została po prostu uprzątnięta”.

– Dlaczego tak sądzę? Był taki moment, kiedy powołano leśników z całego kraju. Po co? Przecież nie po to, żeby pomogli puszczy w trudnym momencie. Ale po coś ich zwołano – bredziła Ochojska.

Na słowa Janiny Ochojskiej zareagowały Lasy Państwowe. Rzecznik LP Michał Gzowski zapowiedział skierowanie przeciwko europosłance pozwu o naruszenie dóbr osobistych. „Europosłanka Janina Ochojska oskarżyła leśników, że ukryli kilkaset ciał zmarłych uchodźców w masowym leśnym grobie w Białowieży. To wyjątkowo ohydne pomówienie. Lasy Państwowe wyciągną wszystkie dostępne prawnie konsekwencje. Opluwanie munduru leśnika nie pozostanie bezkarne” – napisał Gzowski na Twitterze.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik napisał z kolei: „Ochojska w TOK FM twierdzi, że w lasach przy granicy białoruskiej są zbiorowe groby migrantów. Zwłoki w masowych grobach umieszczali leśnicy. Pewnie jutro fragmenty audycji będą powielały białoruskie media. Czym Janina Ochojska różni się od Emila Czeczki?”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!