Polska Wiadomości

Ochojska: “Przyjęcie uchodźców jest wartością”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polska ma niepowtarzalną szansę przyjmowania uchodźców małymi grupami, w dodatku możemy ich relokować z obozów, które są we Włoszech czy w Grecji. Ci ludzie zostali już przebadani zarówno przez UNHCR, przez rząd włoski, mogliby też być przebadani przez nasze służby” – zaznaczyła założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej Janina OChojska.

„Jest bardzo wiele rodzin w Polsce, które ich chętnie przyjmą. Uchodźcy powinni być jak najkrócej w ośrodkach, tylko dla rejestracji i dla formalności, natomiast później powinni trafiać do lokalnych społeczeństw.” – wyjaśnia.

„Proszę mi wierzyć takich grup społecznych w Polsce jest bardzo dużo. Parafie, samorządy, przykład pana Biedronia, różne grupy społeczne, które się samoorganizują i przygotowują na ewentualne przyjęcie uchodźców. Przyjęcie uchodźców jest wartością.” – zaznaczyła Ochojska. Na koniec dodała, że polscy politycy odmawiając Polakom możliwości otwarcia się na uchodźców, coś nam odbierają.

W ubiegłym roku Ochojska w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” stwierdziła, że „Gdyby przeciętny muzułmanin zobaczył, jak się w Polsce traktuje kobiety, to by się przeraził. Przeraziłby się tym maltretowaniem, poniżaniem” – uważa.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!