Wiadomości

Obwód Doniecki: Większość mieszkańców już się ewakuowała

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bitwa o Sławiańsk i Kramatorsk może okazać się decydująca o losach trwającej wojny. Według donieckiej administracji wojskowej większość ludności cywilnej została ewakuowana w obliczu spodziewanego rosyjskiego natarcia, o czym poinformował szef donieckiej obwodowej administracji wojskowej Pawło Kyrylenko.

„Większość populacji wyjechała, ale w niektórych miejscach wciąż trzeba wykonać ciężką pracę. Wyjeżdżałem i rozmawiałem z kilkoma liderami społeczności” – powiedział Kyrylenko.

Według niego ewakuacja ludności trwa nieprzerwanie od 24 lutego, ale nasiliła się w ostatnim tygodniu w związku z informacjami o mającej nastąpić zmasowanej ofensywie wojsk rosyjskich. Dodał on, że współpracował z lokalnymi administracjami w celu poprawy efektywności ewakuacji. Jego zastępcy informują go codziennie o liczbie ewakuowanych z różnych miejscowości.

Kyrylenko zapewnił, że ewakuacja z Kramatorska jest kontynuowana autobusami, a także pociągiem z ze stacji znajdujących się najbliżej miasta. Szef administracji wojskowej powiedział też, że nie zmieniła się liczba ofiar ataku rakietowego rosyjskich okupantów na dworzec Kramatorsk.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!