Wiadomości

Obrzydliwy atak na Radio Maryja za publiczne pieniądze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie skandalicznego „spektaklu” pod tytułem „Wróg się rodzi”. Jego autorzy posługują się mową nienawiści. Za cel stawiają sobie uderzenie w Rodzinę Radia Maryja i miliony katolików – alarmuje przewodniczący akcji SOS Dla Polskiej Rodziny Andrzej Jaworski.

W zawiadomieniu do prokuratury przewodniczący akcji SOS Dla Polskiej Rodziny Andrzej Jaworski wskazuje, że „spektakl” pod tytułem „Wróg się rodzi” nie dość, że znieważa Rodzinę Radia Maryja, to jeszcze nawołuje do nienawiści na tle różnic wyznaniowych. Odpowiedzialność za całą akcję, której celem jest uderzenie w wiarygodność katolickich mediów, ponoszą i dyrekcja Teatru Horzycy w Toruniu, i zarząd województwa kujawsko-pomorskiego, na czele z marszałkiem Piotrem Całbeckim.

– Te osoby doskonale zdawały sobie sprawę z tego, że mamy do czynienia z akcją, która ma na celu wyszydzenie, obrażenie kilku milionów Polaków, którzy słuchają Radia Maryja i którzy z tym radiem się utożsamiają. I te osoby doskonale wiedziały, że robią to po coś, a nie robią tego jako sztuka dla sztuki – podkreśla Andrzej Jaworski.

Autor scenariusza, dziennikarz „Gazety Wyborczej”, Marcin Kącki twierdzi, że to Radio Maryja dzieli Polaków. To działania Kąckiego są mową nienawiści – odpowiada Andrzej Jaworski. I przypomina, że zarząd województwa i dyrekcja teatru świadomie wydała publiczne pieniądze na akcję, która obraża słuchaczy Radia Maryja, czyli także mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

– Postanowiono nas znieważyć, wyśmiać. Mówiąc nas, mam na myśli siebie i wszystkich tych, którzy z Radiem Maryja się utożsamiają – akcentuje wieloletni poseł ziemi pomorskiej.

To uderzenie w miliony katolików, słuchaczy Radia Maryja, ale też atak na wiarygodność katolickich mediów – tłumaczy Andrzej Jaworski.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!