Wiadomości

Obrzydliwy antypolski paszkwil w “Jerusalem Post”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykański dokument z 1946 roku przedstawia, że Polacy traktowali Żydów tak samo źle, jak Niemcy – głosi tytuł antypolskiego artykułu, opublikowanego na stronie internetowej izraelskiego dziennika „The Jerusalem Post”

„Odtajniony raport Departamentu Stanu USA z 1946 roku udokumentował odrażające traktowanie polskich Żydów przed, podczas i po II wojnie światowej. W raporcie zrównano taktowanie ludności żydowskiej przez Polaków i Nazistów i zaznaczono, że wielu Żydów po wojnie wolało uciekać, nawet do Niemiec” – czytamy w artykule izraelskiej gazety, która powołuje się na raport pt. „Żydzi w Polsce od wyzwolenia”, który ponoć został zdobyty przez Centrum Szymona Wiesenthala i ukazał się w „The Jerusalem Post”.

„Antysemicka atmosfera w przedwojennej polskiej polityce predysponowała wielu Polaków do akceptacji nazistowskich teorii rasowych, a istnieją dowody na to, że Polacy podczas okupacji prześladowali Żydów równie energicznie jak Niemcy” – miano ponoć zapisać w amerykańskim dokumencie, cytowany przez „The Jerusalem Post”.

Izraelski dziennik, powołując się na ów raport, pisze, że „antysemityzm w Wojsku Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa osiągnął takie rozmiary, że wielu żydowskich żołnierzy poczuła się zmuszonych, aby opuścić te siły i przyłączyć się do innych wojsk sprzymierzonych”.

W dalszej części tegoż artykułu mamy wykwit nienawiści do Polski w wydaniu rabina Marvina Hiera. Czytając to, co wypisuje „Jerusalem Post”, trudno nie stwierdzić, że mamy tu do czynienia z iście nazistowskim szowinizmem.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!