Historia Wiadomości

Obrzydliwa akcja Rosjan w Katyniu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosjanie konsekwentnie starają się zakłamać, a przynajmniej rozmyć prawdę o tym, co stało się wiosną 1940 roku w Katyniu i w innych miejscach kaźni polskich oficerów. W swoim czasie wymyślili sobie, jako swego rodzaju anty-Katyń, cierpienia sowieckich jeńców, którzy dostali się do polskiej niewoli podczas wojny polsko – bolszewickiej 1920 roku. Nie ma dla nich znaczenia, że źródła jednoznacznie świadczą o tym, iż jeńcy sowieccy byli traktowani przez Polaków w sposób humanitarny (czego nie można powiedzieć, o losie polskich jeńców, którzy w tejże wojnie dostali się do niewoli sowieckiej), a jeśli dochodziło do ich śmierci, to było to następstwem odniesionych wcześniej ran, względnie chorób, które w zniszczonej przez wojnę Polskę zbierały obfite żniwo. Wciąż jednak starają się oni zakłamywać historię.

Trudno jednak o rzecz obrzydliwszą aniżeli umieszczenie na terenie polskiego cmentarza wojennego w Katyniu tablic z informacjami o rzekomym tragicznym losie jeńców Armii Czerwonej , którzy to mieli ponieść śmierć w polskiej niewoli w następstwie wojny 1920 roku.

„Na tablicach zamieszczono informacje o rzekomym losie jeńców radzieckich. Na jednej z nich napisano, że „w ciągu 20 miesięcy wojny w polskiej niewoli znalazło się 157 tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej, 75 tysięcy z nich nie wróciło do ojczyzny”. Zdaniem publicysty Siergieja Strygina – który uparcie twierdzi, że w Katyniu mordowali Niemcy – jeńcy bolszewiccy zostali zamęczeni przez Polaków.” – informuje radio RMF.FM.

Kłamliwe informacje zostały już dawno zdementowane przez polskich, a nawet rosyjskich historyków, którzy uznali, ze zmarłych jeńców mogło być kilkanaście tysięcy i to z powodu chorób, a nie głodu, czy celowego działania polskich strażników. Rosjanie oczywiście zapominają, ze obozy jenieckie to efekt brutalnej agresji państwa sowieckiego na Polskę w 1920 roku.

„To, co zdarzyło się w Katyniu, już ponad rok temu zapowiedział Władimir Medinski, szef resortu kultury. Medinski zasłynął słowami o polskich obozach koncentracyjnych dla jeńców bolszewickich. Plany zakładają, że w Katyniu powstanie centrum wystawowe o polsko-rosyjskich stosunkach w XX wieku. Otwarcie centrum zapowiedziano na grudzień tego roku. Budowa trwa. Według zapowiedzi Ministerstwa Kultury ma tam być przedstawiona rosyjska interpretacja historii.” – czytamy na portalu RMF24.pl.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!