Wiadomości

Obłęd KOD-omitów: Zabiorą wam paszporty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Powiedziałam swoim dzieciom: ruszycie tyłki z kanapów jak wam zabiorą paszporty – stwierdziła uczestniczka protestów, najwyraźniej zdegustowana faktem, iż jej dzieci nie podzielają jej rewolucyjnego zapału.

– Nie życzę tego nikomu, ale ja pamiętam te czasy kiedy nie mieliśmy paszportów i błagaliśmy o wizy. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja do tego zmierza – dodała następnie, nie bardzo jednak potrafiąc wskazać, jakie są przesłanki tych jej niepokojów.

– Jeszcze nie poczuli tego braku wolności (mowa tu o ludziach młodych – przyp. red.) Nie wiedzą przeciwko czemu mieliby protestować. Ja wiem. Ja pół życia przeżyłem w tamtym systemie. Powolutku, po kawałku jest nam odbierana wolność. Zobaczymy jak to się dalej rozwinie, ale ja to widzę bardzo czarno. Wchodzimy z powrotem w system totalitarny. To się jeszcze okaże jakie wolności będą mi zabierane – dodał starszy mężczyzna, który nie potrafi wskazać, jakie wolności są mu zabierane, ale przewiduje, iż wkrótce się dowie, a na razie – profilaktycznie – przeciw temu protestuje.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!