Wiadomości

Obława w Skokach koło Wągrowca. Trzech policjantów z obrażeniami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzej policjanci odnieśli obrażenia podczas próby zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o rozbój. Do zdarzenia doszło na stacji benzynowej w wielkopolskich Skokach koło Wągrowca.

Według wstępnych informacji, w czwartek po południu w Rogoźnie, trzech mężczyzn zmusiło przy użyciu niebezpiecznego narzędzia innego mężczyznę do wydania określonej sumy pieniędzy. Po dokonaniu rozboju odjechało z miejsca zdarzenia citroenem. Powiadomieni o sprawie funkcjonariusze z Rogoźna natychmiast rozpoczęli ich poszukiwania.

Po tym, jak policjanci namierzyli jednego z mężczyzn – 34-latka, i próbowali go zatrzymać na stacji paliw – ten gwałtownie ruszył, próbując ich przejechać. Jeden z funkcjonariuszy oddał strzał w koła samochodu, co uniemożliwiło dalszą jazdę, a kierowca został zatrzymany. Poszkodowani policjanci trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

16-latek i 19-latek, którzy również mieli brać udział w wymuszeniu rozbójniczym, zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania. Młodszy z nich trafił do policyjnej izby dziecka.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!