Wiara

O. Knabit w Katowicach o końcu chrześcijaństwa i znakach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W krypcie katowickiej katedry o. Knabit odprawił Mszę św. i wygłosił konferencję – nie tylko dla studentów. Nawiązując do słów Ewangelii, pytał, czy żyjemy w czasach ostatecznych. Odnosząc się do ostatnich tragedii i kataklizmów, zastanawiał się, “czy to już”.

 

Zachęcał, by popatrzeć przede wszystkim na swoją duszę i zapytać o jej stan. Bo – jak tłumaczył – nie mamy do czynienia z wielkim kataklizmami na co dzień, ale w naszej duszy cały czas coś się dzieje.

 

Zebranej młodzieży mówił też o pięknie sakramentu małżeństwa i jego podobieństwie do więzi Chrystusa z Kościołem. Zauważył, że w wielu językach łacińskich “kościół” jest rodzaju żeńskiego.

 

– Spotkałem się kiedyś z dopiero co poślubioną kobietą, która powiedziała mi: “Ja się staram, żeby mój mąż był dzisiaj bardziej szczęśliwy niż wczoraj, a jutro, żeby był bardziej szczęśliwy, niż dzisiaj. Tu nie chodzi o przymus, ale o szczęście w imię miłości. Czasem niepotrzebnie denerwujemy się o drobnostki. I co potem? Piąta żona, szósty mąż – mówił.

 

W drugiej części spotkania wygłosił konferencję “Wyleciała dusza z ciała… i co dalej”, w której przekonywał, że troska o wnętrze i duszę jest bardzo ważna.

 

Obszerna relacja: http://katowice.gosc.pl/doc/3568851.O-Knabit-Bedziemy-modlic-sie-na-gruzach-bazyliki-sw-Piotra

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!