Wiadomości

NSZZ „Solidarność” zamyka TSUE! Postanowiono o natychmiastowym zawieszeniu funkcjonowania TSUE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś w piątek 22 października “Solidarność” protestuje przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z decyzją wydaną przez unijny sąd w sprawie zamknięcia kopalni w Turowie. Związkowcy stanowczo sprzeciwiają się postanowieniu TSUE, które stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i doprowadzi do likwidacji tysięcy miejsc pracy – informuje portal tysol.pl.

Dziś w piątek 22 października “Solidarność” protestuje przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z decyzją wydaną przez unijny sąd w sprawie zamknięcia kopalni w Turowie. Związkowcy stanowczo sprzeciwiają się postanowieniu TSUE, które stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i doprowadzi do likwidacji tysięcy miejsc pracy. Podczas demonstracji wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, Tadeusz Majchrowicz odczytał pismo o zamknięciu TSUE.

– Postanowienie zabezpieczające. Działając z upoważnienia Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność”, która jako najwyższą władzą wykonawczą Związku podjęła decyzję o skierowaniu do Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ “Solidarność” wniosku o ocenę legalności działań Trybunału Niesprawiedliwość UE, postanawiam jako przewodniczący związku: Wydać w trybie zabezpieczenia do czasu rozstrzygnięcia przez Krajowy Zjazd Delegatów wniosku, decyzję o natychmiastowym zawieszeniu funkcjonowania TSUE!- powiedział wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, Tadeusz Majchrowicz.

Czytaj też:

Trwa manifestacja „Solidarności” w Luksemburgu. Są pierwsze nagrania

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!