Wiadomości

Nożownik zaatakował policjantów przed Pałacem Buckingham

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mężczyzna uzbrojony w nóż zranił dwóch oficerów policji przed Pałacem Buckingham. Odnieśli niegroźne rany. Napastnik został aresztowany – poinformowała w piątek wieczorem londyńska policja metropolitalna.

W nocy z piątku na sobotę Metropolitan Police opublikowała oświadczenie przedstawiające szczegółowy przebieg wydarzeń. 

Jak zaznaczono, dwudziestokilkuletni mężczyzna został aresztowany ok. 20:35 czasu lokalnego (21:35 czasu polskiego) po tym, jak zatrzymał swój samochód w pobliżu jednego z radiowozów stacjonujących na reprezentacyjnej alei the Mall nieopodal Pałacu Buckingham, a funkcjonariusze zauważyli w jego pojeździe duży nóż. 

W trakcie interwencji policji, która została w komunikacie określona jako „szybka” i „odważna”, napastnik zaatakował i lekko ranił w ramię dwóch funkcjonariuszy.

Obaj zostali opatrzeni na miejscu przez medyków z londyńskiego pogotowia ratunkowego. Funkcjonariusze nie wymagali dalszej hospitalizacji.

Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem napaści z intencją spowodowania poważnego uszczerbku na zdrowiu i ataku na funkcjonariuszy. Obecnie znajduje się w jednym z londyńskich szpitali, a następnie zostanie przewieziony na posterunek policji i przesłuchany. 

Rzecznicy policji metropolitalnej zaznaczyli, że na tym etapie śledztwa jest jeszcze zbyt wcześnie, aby określić, czy atak miał podłoże terrorystyczne. 

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!