Wiadomości

Nowy sondaż poparcia dla partii politycznych: Konfederacja zrównała się z Hołownią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które mimo spadku utrzymuje przewagę nad Koalicją Obywatelską – tak wynika z nowego sondażu Social Changes na zlecenie wpolityce.pl.

Na Prawo i Sprawiedliwość głosować chce 33 proc. badanych. W porównaniu do poprzedniego sondażu oznacza to spadek poparcia dla partii rządzącej o 2 pkt. proc.

Wybór Koalicji Obywatelskiej zadeklarowało 28 proc. badanych (bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem). Bez zmian utrzymały się też notowania Polski 2050 i wyniosły 11 proc.

Na kolejnym miejscu znalazła się – zyskując 1 pkt. proc. – Konfederacja, na którą wskazało również 11 proc. badanych. Poparcie dla Lewicy wyniosło – podobnie jak w poprzednim sondażu – 8 proc.

Na Polskie Stronnictwo Ludowe wskazało 5 proc. respondentów. Ludowcy zyskali więc 2 pkt. proc. Bez zmian – na poziomie 2 proc. – utrzymało się poparcie dla Kukiz’15. Nie zmieniło się także poparcie dla Porozumienia, na które wskazał jeden na stu ankietowanych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!