Wiadomości

Nowy sondaż i… bardzo dobry wynik Porozumienia i AgroUnii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wynika z najnowszego badania poparcia dla partii politycznych pracowni Social Changes, zrealizowanego na zlecenie portalu wPolityce.pl, w ostatnich dniach zarówno PiS, jak i KO odnotowały niewielkie, jednopunktowe straty.

W badaniu chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 37 proc. respondentów, co oznacza spadek o 1 punkt w porównaniu z poprzednią falą badań. Koalicja Obywatelska może liczyć na 28 proc. poparcia, po spadku o 1 punkt procentowy. Na podium także Lewica z poparciem 9 proc. respondentów – bez zmian. Także Polska 2050 zachowała swoje poparcie – 8 proc.

Konfederacja cieszy się poparciem 8 proc. badanych, po wzroście o 1 punkt procentowy. Wciąż zyskuje Polskie Stronnictwo Ludowe, na które wskazało 7 proc. – o 1 punkt więcej niż poprzednio. Kukiz‘15 może liczyć na 1 procent wskazań – bez zmian. Porozumienie notuje wynik 1-procentowy; poprzednio było to 0 procent.

Ale gdyby w wyborach wystartowały koalicje Porozumienia i AgroUnii oraz PSL-Polska 2050, mocno straciłaby Zjednoczona Prawica (32%), ale też Koalicja Obywatelska (24%). Koalicja PSL-Polska 2050 mogłaby liczyć na 10% głosów, a Porozumienia i AgroUnii – na 7% głosów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!