Wiadomości

Nowy sondaż: Duży wzrost poparcia dla PiS, spada poparcie dla KO i Hołowni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które notuje duży wzrost poparcia – tak wynika z nowego sondażu Instytutu Pollster dla „Super Expressu”. KO i Polska 2050 zaliczają spadek.

Na partię Jarosława Kaczyńskiego głosować zamierza aż 39,5 proc. badanych. W porównaniu z poprzednim badaniem PiS zyskuje 5 pkt. proc. i to mimo odejścia z koalicji Porozumienia Jarosława Gowina.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, którą wskazało 24,5 proc. Taki wynik oznacza spadek poparcia tej formacji o jeden pkt. proc.

Podium z wynikiem 14,3 proc. zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera TVN traci w porównaniu do poprzedniego sondażu 2 pkt. proc.

Kolejne miejsca przypadły dla Lewicy i Konfederacji, które notują odpowiednio na poziomie 7,56 proc. i 7,35 proc. Poza Sejmem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe (4,66 proc.), Kukiz’15 (1,08 proc.) i Porozumienie Jarosława Gowina (0,71 proc.). Inną partię wskazało 0,28 proc. ankietowanych.

„W jakimś stopniu Polski Ład wpływa na rosnące poparcie dla PiS. Na korzyść partii rządzącej działa też kryzys migracyjny. Z drugiej strony Donald Tusk najwyraźniej się wypalił i poparcie dla KO od pewnego czasu utrzymuje się na podobnym poziomie” – komentuje wyniki sondażu politolog prof. Kazimierz Kik.

„Jeśli opozycja będzie się tak dalej zachowywała w sprawie kryzysu migracyjnego, jak się zachowuje, to po najbliższych wyborach będzie nadal opozycją” – mówi z kolei prof. Antoni Dudek, politolog z UKSW.

źródło: SE.PL, PORTAL TVP.INFO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!