Polska Wiadomości

Nowy, PO-wski wojewoda ściągnął krzyż z Urzędu Wojewódzkiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Decyzją nowego wojewody lubelskiego – Krzysztofa Komorskiego z Platformy Obywatelskiej, zdjęto krzyż w Urzędzie Wojewódzkim, a na jego miejsce wywieszono flagi Unii Europejskiej.

Nowy, PO-wski wojewoda ściągnął krzyż z Urzędu Wojewódzkiego. W związku ze zmianą rządu w Polsce premier Donald Tusk powołał nowych wojewodów. W województwie lubelskim stanowisko to objął Krzysztof Komorowski z Platformy Obywatelskiej. Wśród pierwszych decyzji nowego wojewody było zdjęcie krzyża ze ściany urzędu i wprowadzenia do sali reprezentacyjnej flag Unii Europejskiej. Według wojewody ta zmiana jest „rutynowym działaniem”.

Przed rozpoczęciem tej konferencji poprosiłem o zdjęcie krzyża i przygotowanie do wyniesienia flag unijnych. Nie jest to działanie obliczone na jakiś, broń Boże, happening polityczny. To normalna czynność, która dla mnie, jako urzędnika, jest czymś zwyczajnym. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Są to standardowe, rutynowe działania, które przyszły mi w pierwszej kolejności do głowy po wejściu do tej sali – mówił wojewoda Komorski.

Unijne flagi wyniesiono z lubelskiego urzędu w 2016 roku z zarządzenia ówczesnego wojewody Przemysława Czarnka (PiS), gdy Komisja Europejska wszczęła przeciwko Polsce procedurę badania tzw. praworządności.

Nie ulega wątpliwości, że lewicowym politykom nie zależy tak naprawdę na świeckim państwie, ale na jawnej walce z chrześcijaństwem. Urzędnicy Platformy Obywatelskiej, Lewicy i Polski 2050 chętnie obchodzą obce Polsce kulturowo święta, jak Chanukę, ale jednocześnie z wrogością podchodzą do chrześcijańskich symboli religijnych.

Wśród innych decyzji nowego wojewody był zakaz używania fajerwerków, z wyjątkiem nocy sylwestrowej, i powołanie nowego kuratora oświaty – Adama Kalbarczyka z Polski 2050.

NASZ KOMENTARZ: Rewolucja komunistyczna przyspiesza w każdej dziedzinie…

Polecamy również: Francja: będą sankcje dla żydowskich nazistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!