Wiadomości

Nowy dywizjon S-400 jeszcze w tym roku zostanie rozlokowany na Krymie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeszcze jeden dywizjon najnowocześniejszych rakietowych systemów przeciwlotniczych S-400 „Triumf” zostanie rozmieszczony przed końcem tego roku na Krymie – poinformował naczelnik służby prasowej Południowego Okręgu Wojskowego Rosyjskich Sił Zbrojnych Wadim Astafiew.

„W niedalekiej przyszłości nowy kompleks […] zastąpi dotychczasowy rakietowy system przeciwlotniczy” – powiedział Astafiew, uszczegóławiając, ze odbędzie się to w ramach przezbrojenia/

Przeciwlotnicy 4 Armii Sił Zbrojnych Powietrznych i Obrony Przeciwlotniczej rozpoczęli przygotowywanie sprzętu do marszu do stacji załadowczej, skąd systemy przeciwlotnicze pociągiem dostawione zostaną do punktu docelowej dyslokacji. Dokąd – nie podano.

Niedawno na poligonie w Obwodzie Astrachańskim z powodzenie przeprowadzono pierwsze ostre strzelanie „Triumfa”. Pakiety bojowe trafiły w obiekty naśladujące nisko lecące szybkie i balistyczne cele.

Także obsługa systemów rakietowych podjęła wielokilometrowy marsz na poligonie, gdzie rakietowe systemy przeciwlotnicze testowano pod kątem wibracji w ruchu na różnych rodzajach dróg i przy różnych prędkościach. W przypadku samochodów nie było ulg na warunki pogodowe i klimatyczne.

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!