Wiadomości

Nowojorska synagoga została ukarana ogromną grzywną za złamanie przepisów sanitarnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Synagoga Yetev Lev w nowojorskim Williamsburgu została ukarana grzywną w wysokości 15 tys. dolarów za zorganizowanie w czasie pandemii COVID-19 ślubu z udziałem tysięcy ludzi – poinformował burmistrz Bill de Blasio.

– Wiemy, że był ślub. Wiemy, że był za duży. Nie znamy dokładnej liczby, ale cokolwiek to było, było to za duże (…) Wygląda na to, że starano się ukryć to, co się dzieje, i dlatego jest to tym bardziej niedopuszczalne – powiedział dziennikarzom de Blasio.

Dziennik „New York Post” przypomniał, że ślub wnuka przywódcy chasydzkiej sekty Satmar Aarona Teitelbauma miał miejsce 8 listopada. Został zaplanowany potajemnie, by nie przyciągnąć uwagi prasy i władz. Przybyło podobno łącznie 7 tys. osób .

W poniedziałek wieczorem de Blasio, występując w lokalnej telewizji NY1, nazwał wydarzenie „wyjątkowo nieodpowiedzialnym”. Zapowiedział karę w wysokości 15 tys. dolarów. Podkreślił, że ślub stanowił naruszenie przepisów mających na celu zmniejszenie wskaźnika zakażeń Covid-19. Władze stanu Nowy Jork wprowadziły limit na wielkość zgromadzeń do 10 osób.

– Wkrótce mogą zostać wyciągnięte dodatkowe konsekwencje – podkreślił de Blasio.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!