Wiadomości

Nowoczesna tonie – Choć Kaśka trwa na mostku, załoga ucieka na platformę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydia klubów parlamentarnych PO i .N wyraziły w środę chęć połączenia klubów w jeden – Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Klub parlamentarny Nowoczesnej opowiedział się jednak przeciwko decyzji prezydium i proponowanej sejmowej koalicji. Tym samym prawdopodobnie nie dojdzie ona do skutku. – Jest decyzja jednoznaczna, że nie utworzymy koalicji z PO w Sejmie – mówi w rozmowie z portalem tvp.info liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. – Dobrze będzie. Mamy dziś posiedzenie klubu. To jest tylko kwestia czasu – mówi portalowi tvp.info rzecznik PO Jan Grabiec, pytany o przyszłość sejmowej koalicji obu klubów.

Prezydia obu klubów przyjęły w środę rano uchwały ws. powołania wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej. „Proponujemy powołanie wspólnego klubu parlamentarnego PO i Nowoczesnej, w którego władzach na zasadzie pełnego partnerstwa będą reprezentowani ludzie obu naszych formacji” – głosi przyjęta w środę uchwała prezydium klubu PO.

Podobną uchwałę ws. wspólnego klubu przyjęło także prezydium klubu Nowoczesna. Pod dokumentem podpisały się trzy osoby – szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz członkowie prezydium klubu, Marek Sowa i Paweł Kobyliński. Prezydium liczy siedem osób.

Jednak krótko po przekazaniu decyzji prezydium Nowoczesnej sejmowy klub tej partii podjął uchwałę, w której opowiedział się przeciwko koalicji w Sejmie z PO. Przyczyną miał być brak porozumienia prezydium .N z samym klubem.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!