Wiadomości

Nowoczesna Francuzka: Lepiej przyjmować imigrantów, niż mieć dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lewicowa francuska gazeta Liberation postanowiła zapytać czytelników, co myślą o zmianach klimatycznych. Powołując się na ostrzeżenia Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu, gazeta twierdzi, że niektórzy ludzie uważają za zagrożenie „zbyt dużą populację na Ziemi”. Jak temu zaradzić?

Według Liberation część kobiet i mężczyzn postanowiła odwrócić się od macierzyństwa i ojcostwa.

Po zapytaniu czytelników jedna z Francuzek twierdzi, że woli migrantów niż dzieci:

„Osobiście nie wyobrażam sobie dzieci w moim życiu. Nie lubię ich, ale ich nie nienawidzę. Środowisko jest czynnikiem, który potwierdza mój wybór” – stwierdza jedna z czytelniczek.

„Jest tak wiele osób, które migrują z powodu zmian klimatycznych, a jednocześnie mówi się nam, aby nadal się rozmnażać, szczególnie w kontekście przyszłych emerytur. Wolę witać migrantów niż wychowywać dzieci, których przyszłość rysuje się niepewnie i które będą ciągle konsumować” – dodaje.

„Dzieci to pochłaniacz pieniędzy i energii. Kiedy spotykam ludzi, staram się szybko wyjaśnić sytuację, mówiąc, że ich nie chcę. Nie sądzę, żebym się miała zmieniać dla kogoś, kto miałby stanąć mi na drodze mojej kariery “.

Wyjaśnienia tej kobiety, a także innych czytelników pozwala zrozumieć, dlaczego stopa dzietności we Francji od 1963 roku we Francji spada, a w międzyczasie kraj zaakceptował miliony imigrantów, z których znaczna część jest bezrobotna.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!