Wiadomości

Nowe koszary dla Gwardii Szwajcarskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Strzegący bezpieczeństwa Ojca Świętego gwardziści szwajcarscy będą mieli nowe koszary – poinformowano w Watykanie. Komunikat w tej sprawie opublikował Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej.

Dziś rano, z okazji uroczystego zaprzysiężenia Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej, które upamiętnia również ofiarę 147 Szwajcarów poległych w obronie Klemensa VII podczas „Sacco di Roma” (Złupienia Rzymu) w Pałacu Apostolskim w Watykanie podpisano protokół ustaleń między Sekretariatem Stanu a „Fundacją na rzecz renowacji koszar Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej w Watykanie”.

Akt ten został podpisany przez Jego Eminencję kardynała Pietro Parolina, sekretarza stanu, oraz przez Jean-Pierre’a Rotha i Stephana Kuhna, odpowiednio prezesa i wiceprezesa Fundacji. Obecny był również Jego Ekscelencja Denis Knobel, ambasador Konfederacji Szwajcarskiej przy Stolicy Apostolskiej.

Chociaż Protokół nie jest instrumentem prawnie wiążącym, świadczy o wspólnej woli stron, aby zgodnie z prawem watykańskim i międzynarodowym pracować nad zapewnieniem lepszych i przyjaznych dla środowiska warunków mieszkaniowych dla gwardzistów, ich rodzin i tych, którzy w różny sposób im pomagają. Prace rozpoczną się po zakończeniu Jubileuszu 2025 roku, pod warunkiem zapewnienia finansowania ostatecznej wersji projektu i uzyskania niezbędnych zezwoleń – czytamy w watykańskim komunikacie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!