Europa Polska Wiadomości

Norweska dyplomacja domaga się odwołania polskiego konsula Sławomira Kowalskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal pch24.pl szef norweskiej dyplomacji dał polskiemu MSZ czas do najbliższej środy na odwołanie konsula Sławomira Kowalskiego, który wielokrotnie podejmował interwencje w obronie rodzin naszych rodaków represjonowanych przez urząd Barnevernet.

Według informacji telewizji Trwam oraz Radia Maryja, „polskie MSZ otrzymało z norweskiego ministerstwa spraw zagranicznych notę z wnioskiem o podjęcie przez nasze władze decyzji o odwołaniu konsula do dnia 6 lutego”.

Jak podają cytowane media, minister Jacek Czaputowicz nie widzi powodów do dymisji konsula, który zaangażował się w działania na rzecz około 150 rodzin.

 Chęć wyrzucenia polskiego konsula to niezrozumiałe działania – stwierdził z kolei marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał też, że chodzi o osobę „niezwykle waleczną i odważną, która występowała w interesie polskiego dziecka i polskich dzieci”. – Znam działalność konsula, który był nagradzany za swoją wybitną pracę, wielkie poświęcenie i wielkie oddanie – podkreślił senator.

Niedawno protest w obronie konsula zainicjował instytut Ordo Iuris.

Jak to skomentujecie?

Zrodlo pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!